Od 1 do 4 października w Bydgoszczy rozgrywano XVI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięła udział drożyna Opoczyńskiego Klubu Olimpiad Specjalnych ,,Giganci”, reprezentująca Łódzki Oddział Olimpiad Specjalnych. Awans na tę imprezę wywalczyła w czerwcu podczas regionalnego turnieju w Łodzi.

W Bydgoszczy do rywalizacji  stanęły drożyny z 15 oddziałów regionalnych OS. Impreza zgromadziła ponad 220 zawodników i ponad 220 zawodników i ponad 50 trenerów. Przy organizacji i obsłudze pracowało ponad 100 osób. mecze rozgrywano na obiektach Zawiszy Bydgoszcz przy pięknej, słonecznej pogodzie. Opoczyńska drużyna składała się z zawodników na co dzień uczęszczających do WTZ- etów w Opocznie, Żarnowie i Drzewicy, ŚDS w Opocznie oraz z absolwentów Szkoły im. Jana Brzechwy w Opocznie. W skład zespołu wchodzą nasi podopieczni podopieczni Krystian Jurek i Piotr Bociek.

Zespół zagrał trzy bardzo ciężkie spotkania. Ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w grupie i do domów wrócił z brązowymi medalami.

 Źródło: TOP Tygodnik Opoczyński nr 40/951

DSCN0270.JPG  DSCN0303.JPG  DSCN0387.JPG  DSCN0410.JPG