W sobotę, 13 sierpnia odbyły się Integracyjne Zawody Wędkarskie zorganizowane przez koło PZW nr 5 ,,Drzewiczka” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Drzewicy i Żarnowie. Członkom koła ,,Drzewiczka” pomagali koledzy z innych kół należących do Okręgu PZW w Piotrkowie Trybunalskim: nr 11 Opoczno – Miasto, nr 40 przy Opoczno S.A. oraz kół z Tomaszowa Mazowieckiego – nr 30 Tomaszów – Miasto oraz numer 32 Wistom.

          Po powitaniu przystąpiono do przeprowadzenia krótkiego szkolenia z zakresu bezpiecznego połowu ryb. Pokazano w jaki sposób przygotować odpowiednią zanętę do charakteru łowiska i rodzaju znajdujących się w nim ryb.

         Do zawodów przystąpiło 43 zawodników z podziałem na kategorie kobiet i mężczyzn, którzy  po objęciu stanowisk rozpoczęli wędkarskie zmagania i przez dwie godziny dzielnie walczyli o względy ryb pływających w stawie. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali opiekunowie poszczególnych placowek oraz zaprzyjaźnieni wędkarze. Po zakończeniu połowów komisja sędziowska na każdym stanowisku dokonywała ważenia złowionych okazów, które po zakończeniu wędkarskich zmagań trafiały do łowiska.

            Po zakończeniu wędkowania miała miejsce uroczysta dekoracja z udziałem burmistrza Janusza Reszelewskiego, wójta Krzysztofa Nawrockiego oraz prezesa koła PZW nr 5 ,,Drzewiczka” Józefa Liwińskiego.

DSCF4416.JPG  DSCF4434.JPG  DSCF4506.JPG  DSCF4515.JPG  DSCF4531.JPG