W dniach 20 – 23 maja 2014 roku byliśmy na wycieczce w Zakopanym i okolicach. Pierwszego dnia w drodze do celu, którym był uroczy pensjonat w Białym Dunajcu zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie zwiedzaliśmy Wawel i podążaliśmy Szlakiem Królewskim, podziwiając architekturę rynku i niepowtarzalny charakter starych uliczek.

Drugiego dnia wyruszyliśmy na Gubałówkę. Przejazd kolejką górską budził wielkie emocje, mieliśmy okazję podziwiać jak pięknie jest wkomponowane Zakopane w tatrzański krajobraz. Następnie udaliśmy się na spacer Krupówkami . Tutaj mogliśmy obejrzeć góralskie wyroby i kupić pamiątki i upominki dla bliskich. Tego dnia zwiedziliśmy też Sanktuarium MBF na Krzeptówkach, a także zobaczyliśmy małą i dużą skocznię. To jednak nie był koniec atrakcji, wieczorem bowiem w stylowej karczmie bawiliśmy się wyśmienicie przy rytmach góralskiej kapeli.

W czwartek z kolei prawdziwym wyzwaniem dla najwytrwalszych była wyprawa na Morskie Oko (część osób skorzystała z przejazdu bryczką). Po dotarciu na miejsce mogliśmy cieszyć się widokiem najpiękniejszego jeziora Tatr, otoczonego jeszcze częściowo zaśnieżonymi szczytami gór. Zjedliśmy obiad, zrobiliśmy mnóstwo zdjęć i ruszyliśmy w drogę powrotną w dół. Po  powrocie do pensjonatu czekała już na nas niespodzianka – ognisko z pieczonymi kiełbaskami i dyskoteka tym razem w rytmach disco polo.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy oryginalny ,,Dom Do Góry Nogami”, który dostarczył nam niesamowitych i wręcz trudnych do opisania wrażeń, nogi się uginają… Ostatnim już punktem wycieczki była wizyta w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu.

Po czym pełni wrażeń  niezapomnianych wspomnień, odrobinę zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do domu.

BIP WTZ Gmina Żarnów